Podróż przez życie z licznymi przystankami, w tym również autobusowymi
Blog > Komentarze do wpisu

Przystanek szachowy - gra z chustami

No wkurzyłam się dziś jak rzadko kiedy. Czytam, że ludzie w necie hejtują polską szachistkę, która gra na szachowych mistrzostwach świata w Teheranie. To, że gra, to jeszcze nic, ale gra w chuście na głowie, ponieważ taki wymóg postawili organizatorzy mistrzostw.

No i polało się na głowę biednej polskiej szachistki wredne polskie bagno. Jak śmiała ustąpić i w chuście wystąpić, to popieranie dyskryminacji kobiet, to sprzedanie się za garść srebrników itp itd.

A ja sobie przypominam wizytę naszej obecnie potłuczonej pani premierki w Watykanie. Ona i towarzyszące jej damy(?) dworu(?) wystąpiły w czarnych żałobnych garsonkach i głowy miały dokładnie zakutane w czarne chusty. Wyglądały jak żony bliskowschodnich królów ropy naftowej. Ale podobno takie są wymogi watykańskiego protokołu dyplomatycznego, chociaż z papieżem witała się też np. Angela Merkel i niczego na głowie poza własnymi włosami nie miała...

A nasz miłościwie panujący pan prezydent podczas wizyty w Izraelu paradował w jarmułce na głowie, zresztą nie pierwszy raz. Bo tego wymaga tamtejszy zwyczaj. I wszyscy mężczyźni mu się podporządkowują.

Odwiedzający meczet muszą zdjąć obuwie bez względu na wyznanie. Bo tego wymaga kultura - szanować zwyczaje gospodarza.

I jakoś nikt ich nie hejtował. A tu - fala nienawiści do dziewczyny, która musi mieć dobrze poukładane w głowie, skoro gra o mistrzostwo świata w królewskiej grze. Chyba tylko Polacy potrafią źle życzyć swoim rodakom. Ot, piekiełko narodowe.

poniedziałek, 13 lutego 2017, atojaxxl
Tagi: ludzie

Polecane wpisy

Komentarze
2017/02/13 09:31:08
No właśnie, Angela Merkel nie miała nic na głowie, bo takowego wymogu w Watykanie nie ma. Jest zwyczaj, tradycja, ale nie wymóg, natomiast na mistrzostwach szachowych postawiono wręcz ultimatum. Zasadnicza różnica chyba nie? Mistrzostwa poza tym rozgrywają się chyba w przestrzeni świeckiej i porównanie ze zdejmowaniem butów w meczecie jest chybione. Kto nie chce zdejmować, nie wchodzi i już. A tutaj postawiono uczestniczki świeckiej imprezy przed koniecznością. Czy gdyby zażądano od muzułmańskich uczestniczek rozgrywek w piłce plażowej rozebrania się na modłę europejską do bikini byłoby w porządku? One przyjechały w swoich strojach i zostały dopuszczone do gry, nasza i inne zawodniczki pojechały w swoich strojach, dlaczego kazano im zmienić?
-
2017/02/13 14:55:43
Bożena co prawda nie bardzo biegła w tym kto gdzie akuratnie w co gra, ale kurza twarz, serio? Jedna połowa hejterów zazdrości, a druga połowa leczy kompleksy. I tak o.
Wstyd normalnie.
-
2017/02/15 00:33:21
Ja tam nie jestem hejterką a o sprawie dowiedziałam się dopiero tutaj, a jednak uważam, że nie tylko Polka, ale żadna kobieta nie-muzułmanka ne powinna wyrazić zgody na chustę. Właśnie dlatego, żeby zaprotestować przeciwko czynieniu z kobiet istot zniewolonych durnymi wymysłami mężczyzn. XXI wiek, a jest coraz gorzej.
-
2017/02/15 14:34:50
archato, sekretarka.bozeny, moonfairy - pozostanę przy swoim zdaniu, hejt - jeżeli już o nim mowa - powinien być skierowany przeciw organizatorom mistrzostw, a nie przeciw zawodniczce, która trenuje, czyta, ćwiczy i po prostu chce wziąć udział w rywalizacji. Jak wynika z wypowiedzi Moniki Soćko, z 64 zawodniczek zrezygnowało 6 - pochodzenia żydowskiego. Pozostałe potraktowały sprawę chusty bez kija w tyłku. Poza tym Polski Związek Szachowy też się nie popisał, mógł odmówić wysłania zawodników do Teheranu, a jednak tego nie zrobił. Gnojenie zawodniczki przez rodaków jest zwykłą podłością.
-
2017/02/16 00:59:29
Nie mówię, że dobrze, że gnoi się zawodniczkę, czy kogokolwiek. I tak, najwyższe władze całego cywilizowanego świata powinny być przeciw. Fałsz i obłuda, jak zawsze.
-
2017/02/18 21:32:09
Atojaxxl.
Zgadzam się z każdym Twoim słowem. Moim zdaniem, nie chusta była ważna w całej sprawie, tylko gra o mistrzostwo. Zgadzam się z Sekretarkąbozeny, że to zazdrość i kompleksy.
-
2017/02/18 23:56:06
Kobieto, bredzisz. Ta chusta to ukłon w stronę islamskiego traktowania kobiet, odmawiania im praw, stawiania daleko za mężczyznami. Bo kobieta w islamie jest nikim. Żyje tylko na tyle, na ile pozwala jej mężczyzna (ojciec, brat, mąż, syn itd.). Takich zwyczajów nie powinno się respektować. Wywalczyłyśmy sobie prawo do wolności i decydowania o sobie, nikt nas nie wydaje za mąż wbrew naszej woli, ani nie oddaje dzieci za żony staruchom. Nie ma u nas morderstw honorowych. Chusta zaś przypomina, że na świecie to wszystko istnieje.
-
2017/08/06 10:24:48
"Chyba tylko Polacy potrafią źle życzyć swoim rodakom. Ot, piekiełko narodowe."
@autorko, przecież ty jesteś nasiąknięta jadem.