Podróż przez życie z licznymi przystankami, w tym również autobusowymi
Blog > Komentarze do wpisu

Przystanek bocianowy - gra z świętowaniem

Dziś Dzień Bociana Białego, tradycyjnie obchodzony w ostatni dzień maja. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, że przed Dniem DZIECKA ? A wiadomo, że dzieci to sprawka bocianów i kapusty, no i jeszcze wola Pańska. Żadne tam stosunki przed- i małżeńskie, żadne in vitra, sztuczności, matki - surogatki. Tylko bocian. I pole kapusty.

W pobliżu mojego bloku są dwa gniazda bocianie, obydwa zajęte i w obydwu siedzą rodzice na jajkach. Taki los bociana, sam sobie musi wysiedzieć, nikt mu nie przyniesie. Codziennie , ok. 3.30 rano, gdy już blady świt, z bliższego gniazda bocian wylatuje po zapasy. Leci w okolice miejskiego wysypiska śmieci i nad stawy. Wraca najedzony i zamienia się miejscami z partnerką.

Czasem niesie w dziobie pęczek siana, nawet przed blokiem kiedyś wylądował i zabrał potężny pęk z kopki siana zgrabionego i suszonego po koszeniu :) O tej porze nikt mu nie zagrażał.

                              Boćki

Lubię bociany. Gdy mieszkałam u moich Dziadków, obserwowałam jak bociany chodziły po świeżo oranym polu, w pobliżu oracza. Przylatywały też na świeżo skoszone łąki. I chociaż chłopcy lubili zaglądać do ptasich gniazd, to nikt nie odważył się dokuczać bocianom. Ludzie wierzyli, że piorun nie uderzy tam, gdzie osiedlił się bociek. Gdy jesienią odbywał się bociani sejm przed odlotem, wypatrywaliśmy, czy nie został jakiś połamaniec, za słaby na daleką podróż. Marzyliśmy jak to dzieci, że jakiś zostanie i będziemy mogli go wychować jak bociana Kajtka :) Chyba bocianom na szczęście nigdy nie trafiła się nam taka okazja.

Moje bociany nie odlatują :) Kilka lat temu wykonałam je techniką karczochową, dołożyłam im żabkę i tak sobie stoją :)

                Boćki

Wprawdzie dziś świętuje bocian biały, ale przecież czarny też ma jakieś prawa :)

                             Boćki

I jeszcze żabka:

niedziela, 31 maja 2015, atojaxxl

Polecane wpisy

Komentarze
2015/05/31 11:28:45
o ranyyyy! Ależ to pracochłonnie wygląda o.O Niesamowicie :)))
-
2015/06/01 10:12:09
A u mnie z bocianami to się sprawdziło - zawsze mi powtarzano, że jak zobaczę bociana w locie to dziecko blisko ;) I zobaczyłam! Pierwszy raz w życiu widziałam bociana w locie i proszę - efekt jest :)
Wspaniałe wykonanie tych bocianów! Żaba też fajna, śpiewam ostatnio dziecku piosenkę o żabie więc w temacie. Pozdrawiam
-
2015/06/01 19:51:40
Znowu zaskoczyłaś i pomysłem , i wykonaniem. Nadzwyczajne! :))