Podróż przez życie z licznymi przystankami, w tym również autobusowymi
Blog > Komentarze do wpisu

Przystanek deszczowy - gra różańcowa

Niech Was nie gorszy temat wpisu. Dziś 7 października - święto Matki Boskiej Różańcowej, jedno z licznych świąt maryjnych w naszym kraju. Dla mnie dzień szczególnych rocznic - 20 rocznica śmierci mojego Ojczyma i 15 rocznica śmierci Ojca. Obydwaj odeszli z tego świata w tym samym dniu w odstępie pięciu lat. Ktoś powie: przypadek.

Pamiętam jednak dziwne zdarzenie, jakie miało miejsce w związku z pogrzebem Ojczyma. Mama koniecznie chciała włożyć mu do rąk obrazek z Matką Boską Różańcową. Ale mimo starannych poszukiwań, nie znalazłyśmy obrazka w domu, choć kilka dni wcześniej otrzymałam taki od znajomej zakonnicy z okazji jej ślubów wieczystych. Przepadł jak kamień w wodę.Dałam więc Ojczymowi mój różaniec z bierzmowania.

Po pogrzebie siedziałam w domu i zastanawiałam się nad licznymi sprawami do załatwienia. Popatrzyłam na stojącą na półce książkę, nie była wsunięta między pozostałe tomy, ale po prostu oparta tylną okładką. Ulicą przejechał jakiś ciężki samochód, wywołując lekki wstrząs. Spomiędzy kartek książki wysunął się poszukiwany obrazek...

O śmierci Ojca nikt mnie nie powiadomił. Jego grób znalazłam poprzez internetową wyszukiwarkę grobów. Na nagrobnym krzyżu ktoś powiesił różaniec  i zafoliowany obrazek z Matką Boską Różańcową. Identyczny jak ten, który mam w domu. Ktoś powie: przypadek ?

niedziela, 07 października 2012, atojaxxl

Polecane wpisy